in Edukacja Inwestora, Finansowanie

Jeśli Nie Kredyt Hipoteczny To Co?

Jeśli nie kredyt hipoteczny to co? – takie pytanie zadają sobie dziś nie tylko inwestorzy od nieruchomości. Moje prognozy dotyczące sytuacji na rynku kredytów hipotecznych (niestety) się potwierdziły. W pierwszym kwartale 2016 banki istotnie zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów mieszkaniowych, podwyższyły marże oraz zwiększyły wymagania dotyczące posiadanych zabezpieczeń i wysokości wkładu własnego. W kolejnych miesiącach banki zapowiadają kontynuację tej polityki.

Jeśli pomimo utrudnień związanych z dostępem do taniego finansowania nie chcesz rezygnować z zakupów zalecam ci …. po pierwsze edukację, po drugie kreatywność. Z pewnością czytałeś kultową dla wszystkich inwestorów książkę „Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” Roberta T.Kiyosaki.  Otóż Bogaty Ojciec zabraniał chłopcom używać zwrotu: Nie stać mnie na to. Takie nastawienie usypiało umysł i zamykało możliwości. Zamiast tego chłopcy mieli zadać sobie pytanie: Jak mogę sobie na to pozwolić? To myślenie kreatywne, otwierające umysł i ukierunkowane na poszukiwanie rozwiązań.

To w jaki sposób myślisz warunkuje to jakie osiągasz efekty.

Jeśli brak gotówki lub niedostępność kredytu hipotecznego jest w stanie cię zatrzymać, to moją radą jest:  znajdź sobie drugą pracę i poczekaj z  inwestowaniem na moment, aż zbierzesz wystarczający kapitał. Może ci to zając więcej czasu, jednak nie rób niczego na co nie byłbyś gotowy.

750x100

Jeśli jednak twój umysł myśli tylko: Jak mogę sobie na to pozwolić? to z  pewnością ucieszy cię fakt, iż w ten artykuł  poświęcę  kreatywnym metodom finansowania zakupu nieruchomości.

Przy tej okazji chcę się z tobą podzielić pewną refleksją. Otóż osobiście mam problem z osobami, które sprzedają drogie szkolenia na temat : Jak kupować nieruchomości za darmo, albo Jak kupować nieruchomości bez pieniędzy. Tytułując w  ten sposób swoje seminaria ktoś próbuje  wywierać wrażenie, iż zna jakąś magiczna formułę,  dzięki której będziesz mógł szybko, bez pieniędzy i bez wysiłku się wzbogacić kupując nieruchomości. Cóż, powiedzmy to sobie szczerze :

Nie ma czegoś takiego jak nieruchomości za darmo!  

Nieruchomości kosztują! I to sporo! Kiedy ktoś mówi o  kupowaniu bez pieniędzy, to chodzi  o kupowanie bez użycia TWOICH pieniędzy! Kreatywne finansowanie to kupowanie za pieniądze innych ludzi!

Nie ma czegoś takiego jak jedna magiczna formuła!

Inwestowanie w nieruchomości to nie jest wypłata z  bankomatu, gdzie jeśli tylko podasz właściwą kombinację czterech cyfr to dostaniesz nagrodę w  postaci pachnących nowością banknotów. Każda inwestycja jest inna, każdy inwestor jest inny,  każda sytuacja jest inna, skłonność do ryzyka, strategia, itp. Dlatego też jedna metoda po prostu nie ma prawa zadziałać w  każdej sytuacji.

Istnieje coś takiego jak kreatywne myślenie!

Przy kreatywnym finansowaniu najważniejsze jest kreatywne myślenie, wychodzenie poza przyjęte standardy. To nie jedna metoda, która sprawdzi się w  każdej sytuacji  lecz sposób myślenia, który potrafi wykorzystać wszelkie dostępne narzędzia,  połączyć metody w konwencjonalnych i w niekonwencjonalnych   zestawieniach.

750x100

A tych zestawień i metod jest już kilka. Między innymi : kredyt u sprzedającego, wynajem z opcją kupna, partnerstwo inwestycyjne, leasing nieruchomości, kredyt u dewelopera, prywatne kredyty inwestycyjne, podnajem czy crowdfunding. Szczegółowo omówiłam wszystkie te metody w mojej książce Jak Kupować Nieruchomości Pod Wynajem. Poradnik Dla Początkujących Inwestorów. Nie są to jeszcze metody na polskim rynku popularne i dlatego dostępne dla nielicznych. Dla tych którzy szukają rozwiązań, dla tych którzy myślą : Jak mogę sobie na to pozwolić?

Powiązane artykuły: Kreatywne Metody Finansowania Nieruchomości | Zakup Mieszkania Na Kredyt Czy Za Gotówkę

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ ?

Jeśli tak to zarejestruj się do newslettera. Otrzymasz darmowe e-booki, webinary, szkolenia, zniżki na publikacje. Dbam o prywatność, nigdy nie spamuję.

Skomentuj artykuł

Comment