in Finansowanie

Jak Znaleźć Partnera do Inwestycji w Nieruchomości

Dzisiejszy artykuł  jest kontynuacją serii dotyczącej Kreatywnych Metod  Finansowania Nieruchomości. Skupię się dziś na  temacie finansowania inwestycji przez prywatnych inwestorów. Forma współpracy może być różna, począwszy od  kredytowania nieruchomości po współudział w inwestycji i podział zysków. Kluczowe pytanie w tym przypadku brzmi :  jak znaleźć partnera do inwestycji w nieruchomości ?

Prywatne kredyty inwestycyjne

Prywatne kredyty inwestycyjne na zakup nieruchomości to oferta prywatnych instytucji finansowych.  Oferują one kredyty inwestorom, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą korzystać z tradycyjnych form finansowania. Kredyty te są na ogół o wiele wyżej oprocentowane niż kredyty udzielane przez banki, zaś finansowanie rozłożone jest na krótszy czas. Na rynku dostępne są obecnie oferty zarówno z wkładem własnym jak i finansowane w 100%. Warto mieć na uwadze, że zbyt wysoko oprocentowany kredyt może zabić nasz cash flow. Dlatego rekomenduję korzystanie z takich ofert tylko w przemyślany sposób.

Kiedy warto skorzystać z prywatnego  kredytu inwestycyjnego?

Oferta prywatnego kredytu może stanowić dobrą opcję dla sfinansowania okazji, którą następnie zamierzasz szybko odsprzedać. Podpisujesz wówczas umowę kredytową na krótki czas. Następnie  kupujesz nieruchomość, przeprowadzasz szybki remont i błyskawicznie ją odsprzedajesz. Dzięki temu nie tylko szybko spłacasz kredyt ale  jednocześnie w oczach kredytodawcy zyskujesz opinię solidnego partnera.

Prywatni inwestorzy oceniając czy zaangażować kapitał w twoją inwestycję  biorą pod uwagę dwie rzeczy: twoją markę jako inwestora oraz twój produkt (inwestycję). Markę inwestora rozpatrywać można w kilku aspektach, wśród których najważniejsze to: reputacja, wiedza, doświadczenie. Produkt z kolei to twoja potencjalna inwestycja. Czy jest prawdziwą okazją? Czy potrafisz zaprezentować jej mocne strony? Czy masz pod ręką prezentację z kolorowymi zdjęciami, czy zrobiłeś niezbędne obliczenia?

Więcej na temat jak budować swoją markę jako inwestora oraz jak wykorzystać markę w relacjach z potencjalnymi inwestorami przeczytasz więcej w mojej nowej książce : Jak kupować nieruchomości pod wynajem. Poradnik początkującego inwestora.

 750x100

Prywatni Inwestorzy jako Partnerzy do Inwestycji w Nieruchomości

Gdybyś miał teraz wyobrazić sobie swojego idealnego partnera do inwestycji w nieruchomość, to kto to by był? Według mnie idealny inwestor to osoba, która pracuje na etacie lub prowadzi firmę. Jako specjalista w swojej dziedzinie dobrze zarabia. Posiada pewien kapitał oraz zdolność kredytową.  Jest to osoba odpowiedzialna i na czas spłaca wszelkie zobowiązania. Często myśli o zainwestowaniu w nieruchomości, jednak powstrzymuje ją/go brak czasu oraz wiedzy na ten temat. Czy masz już obraz konkretnej osoby w głowie? Jak ma na imię? Niech będzie Marek.

Któregoś dnia Marek spotyka ciebie. Inwestora albo przyszłego inwestora od nieruchomości. Kogoś, kto ma wiedzę na temat inwestowania w nieruchomości. Kogoś, kto dobrze zna rynek. Kto potrafi znaleźć na tym rynku prawdziwe perełki. Marek spotyka ciebie i myśli, że jesteś super. Robisz przecież wszystko to co on chciałby robić. Razem możecie stworzyć super zespół.

Marek  może być wszędzie. Być może jest gdzieś wśród rodziny, wśród znajomych, może Marek to twój lekarz albo sąsiad. Zanim jednak zaczniesz dzwonić do wszystkich znajomych prosząc ich o pieniądze na sfinansowanie mieszkania pod wynajem poczekaj, aż skończysz czytać ten artykuł.

Wyobraź sobie, że idziesz do salonu Apple kupić nowego IPhone’a. Wchodzisz, rozglądasz się a sprzedawca  natychmiast rzuca się na ciebie błagając o  pieniądze. Ups! To nie tak się robi! Przecież obaj wiecie, że sprzedawca i tak w końcu dostanie twoje pieniądze. Dlaczego? Ponieważ znasz markę Apple i masz do niej zaufanie. No i przecież tak bardzo chcesz mieć nowego IPhona, prawda? Otóż widzisz, podobnie jest z twoją marką inwestora. Jeśli ludzie będą cię znać i będą mieć do ciebie zaufanie, to sami przyjdą do ‘twojego sklepu’. Albo przynajmniej tak im się będzie wydawało …

Kiedy zbudujesz swoją markę inwestora, a świat uzna ją za godną zaufania pieniądze same się pojawią.  Kiedy inwestowanie w  nieruchomości stanie się twoją pasją, nie możesz przestać o tym mówić.  A ludzie to widzą. Będą opowiadać o tobie swoim znajomym i nieznajomym. Jest nawet duża szansa na to, że Marek sam cię znajdzie.

Jeśli już rozmawiasz z Markiem, czyli z kimś kto może być twoim potencjalnym partnerem w inwestycji to nigdy nie proś o pieniądze w sposób bezpośredni! Opowiedz o swojej okazji,  zaoferuj  możliwość  dołączenia, ale pozostaw łatwe wyjście. Możesz to zrobić zadając proste pytanie:

Czy znasz kogoś, kto chciałby zainwestować w taką okazję?

Zapytana osoba może odpowiedzieć:

Wiesz sam byłbym tym zainteresowany! Czy możemy porozmawiać o szczegółach?

Albo:

Wiesz, chyba znam kogoś kto mógłby być tym zainteresowany. Przekażę mu twoją wizytówkę.

Więcej o tym jak współpracować z partnerem przy finansowaniu nieruchomości przeczytasz w mojej ostatniej książce pt. Jak kupować nieruchomości pod wynajem. Poradnik początkującego inwestora.

750x100

Artykuły z serii Kreatywne Metody Finansowania Nieruchomości :

 6 Zasad Kreatywnego Finansowania Nieruchomości

Kreatywne Metody Finansowania Nieruchomości

Leasing Mieszkań

Skomentuj artykuł

Comment