in Edukacja Inwestora

Jak Nagrałam Audiobooka

W poprzednim artykule pisałam o tym jak istotne dla inwestora jest zdobycie wiedzy w zakresie inwestowania w nieruchomości oraz skąd ją czerpać. Książki to najbardziej tradycyjna forma zdobywania edukacji, ale co zrobić kiedy nie lubi się czytać? Cóż, teraz to już żadna wymówka, ponieważ większość książek można  nabyć w formie audio.

Osobiście jestem wielką fanką audiobooków. Zaczęło się to w czasach, kiedy bardzo dużo podróżowałam służbowo. W  samochodzie jako kierowca, nie ma się wielu możliwości na ciekawe zajęcia, kierowca musi koncentrować się na drodze. Ponieważ  nie lubię marnować czasu zaczęłam  podczas jazdy słuchać audiobooków. Początkowo słuchałam beletrystyki, potem biografii,  książek z zakresu rozwoju osobistego, edukacji ekonomicznej i finansowej. Tak mi się to spodobało, że nie potrafiłam już wyjechać w trasę bez nowego audiobooka. Zapewne się domyślasz, że stałam się przy tej okazji  najlepszą klientką takich serwisów jak Audioteka.pl czy  Audible.  Obecnie słucham książek audio nie tylko w samochodzie, ale także podczas codziennego joggingu czy spacerów z psem. Nadal lubię tradycyjną lekturę, chętnie kupuję książki w formie papierowej oraz e-booki. W ten sposób przyswajam miesięcznie nawet po kilka książek.

Jak wiecie sama jestem autorką dwóch książek, z zakresu inwestowania w nieruchomości. Od początku wiedziałam, że nagranie moich książek w wersji audio to  tylko kwestia czasu.  Mam wiele szczęście, gdyż w gronie znajomych mam wielu utalentowanych artystów.  Znalezienie studia nagrań oraz najlepszego realizatora dźwięku  okazało się łatwe. Potem przyszło jedynie dopasować terminy i można było nagrywać.

Początkowo zastanawiałam się nad wyborem lektora, ale ostatecznie zdecydowałam, że sama przeczytam swoje książki.  Nie jestem wprawdzie zawodowym lektorem, ale w końcu jestem autorką. Poza tym kiedyś wygrywałam konkursy recytatorskie i nawet przeszło mi przez głowę, żeby wybrać karierę aktorską. Uważam, że książek czytanych przez  autorów lepiej się słucha, mają w jakiś sposób  bardziej autentyczny odbiór. W końcu przesłuchałam już bardzo, bardzo dużo audiobooków i coś mogę na ten temat powiedzieć.

Nagranie materiału zajęło nam trzy dni. Nagrywaliśmy w klimatycznym studiu nagrań  7th Floor Studio, Wrocław. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Nagranie poszło bardzo sprawnie  dzięki dwóm osobom. Miałam bardzo dużo szczęścia, gdyż trafiłam na wspaniałego realizatora dźwięku. Marcin Maksymiec – mój realizator – nie tylko bardzo mi pomógł  w czasie nagrania,  ale również zadbał o doskonałą atmosferę podczas naszej wspólnej pracy. Atmosfera jest bardzo ważna, zwłaszcza jeśli autor jest jednocześnie początkującym lektorem / lektorką 🙂 A początkująca lektorka czasem może się pomylić – to spotykało się ze zrozumieniem; lektorka czasem może błędnie zaintonować – to natychmiast było wyłapywane w celu powtórzenia nagrania.  A kiedy już lektorka była zmęczona dłuższym czytaniem,  wówczas  była  sadzana na kanapie z kubkiem gorącej herbaty z miodem i cytryną, aby odpoczęła. Drugą osobą, bez której pomocy i zaangażowania  nagranie by się odbyło jest Jarek Wykurz. Obydwu Panom chcę przy tej okazji serdecznie podziękować.

[cincopa AEIANEdlMP2B]

Po nagraniu materiału trzeba było go jeszcze zmontować.  Montaż zajął już nieco więcej czasu i mam świadomość, że nie była to łatwa praca. Jak wspomniałam wcześniej, zdarzało mi się pomylić i powtarzać nagranie.   Efekt jaki dostałam jest naprawdę wspaniały! Każdemu autorowi życzę tak udanej  współpracy.

Jeśli ktoś z moich czytelników będzie  zainteresowany nagraniem audiobooka lub jakiegoś innego materiału  dźwiękowego to serdecznie polecam współpracę z Marcinem i Jarkiem w  studiu na siódmym piętrze we Wrocławiu.

Studio : 7th Floor Studio, Wrocław;  Realizator dźwięku : Marcin Maksymiec; Konsultacja techniczna : Jarek Wykurz.

Posłuchaj fragmentu audiobooka:

KUP TERAZ za pośrednictwem stron www.jakkupicnalicytacji.pl oraz www.jakkupowacnieruchomosci.pl 

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ ?

Jeśli tak to zarejestruj się do newslettera. Otrzymasz darmowe e-booki, webinary, szkolenia, zniżki na publikacje. Dbam o prywatność, nigdy nie spamuję.

Skomentuj artykuł

Comment

  1. Mnie interesują bardzo nieruchomości wrocławia więc z pewnością skorzystam z Twoich rad bo sam się zastanawiałem jaki jest praktyczny aspekt takich inwestycji 🙂